KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191037
nr 1519 1037
Märta Rudbeck
(1882-1933), Sverige
Oljemålning, Stilleben med rosor. Signerad. Olja på duk, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
Kondition: slitage
Märta Rudbeck, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1882, död 1933.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 januari 2023
kl 18:15:19
30/1 18:02:31
- Klassiska
30 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Märta Rudbeck
Läs mer om Märta Rudbeck